Benefiční akce

V dnešní době je zapotřebí pomáhat. Nejvíce pomoci potřebují obzvlášť ti z nás, kteří neměli to štěstí se narodit úplně zdraví. Své o tom ví také naše kapela, a proto jsme se rozhodli uspořádat benefiční akci. Tehdy jsme ovšem netušili, jak se z jednoho večera stane hezká tradice…

29.2.2020 – Večer pro Verču

První benefiční večer byl naplánován na vcelku netradiční přestupný den. Výtěžek z akce byl věnován Verče Jiráskové na možnost léčby dětské mozkové obrny na soukromé Neurorehabilitační klinice AXOM, kterou pojišťovny nehradí. S plánováním a propagací nám pomohla kapela Kocábka Beat, která si společně s námi také zahrála. Pro Verču se podařilo vybrat s pomocí sponzorů krásných 120 000,- Kč a nám již bylo jasné, že tohle určitě nebude poslední událost podobného rázu…

21.5.2022 – Večer pro Natálku

Bohužel jsme netušili, že se nám další benefiční večer podaří uspořádat až za další 2 roky vinou světové pandemie COVID-19. Tentokrát jsme se rozhodli výnos zaslat na bankovní účet osmileté slečny Natálky Urbanové, která trpí od narození dětskou mozkovou obrnou a epilepsií. Natálka podstupuje nákladnou léčbu, kterou pojišťovny neproplácí. Večer byl uspořádán s pomocí organizátorů z Benátek u Ždírce nad Doubravou a České Bělé. S námi na pódiu vystoupila opět Kocábka, přidal se také moderátor rádia Beat Pepa Lábus s kytarou a harmonikářky Johanka Juklová s Adélkou Tomáškovou. Pomyslná laťka vybraných peněz byla posunuta a na Natálčino bankovní konto s přispěním sponzorů putovalo necelých 160 000,- Kč!

29.4.2023 – Večer pro Natálku

Shodou náhod se tento večer jmenoval úplně stejně jako ten předchozí. Opět jsme se totiž rozhodli věnovat výtěžek pro slečnu nositelky jména Natálka. Natálka Böhmová od svých dvou let trpí akutní lymfoblastickou leukémií a podstupuje náročnou intenzivní léčbu na oddělení dětské onkologie v Brně. Několik měsíců před akcí byl vytvořen transparentní účet a postupně se podařilo sehnat 22 sponzorů, kteří podpořili Natálku dary do tomboly či finančním příspěvkem. Na pódiu se mimo kapelu Geneze objevil také opět Pepa Lábus, tentokrát s kapelou Pepa Lábus a spol., havlíčkobrodská stálice Traffic Jam a dívčí duo Malá hudba. Díky štědrým darům od sponzorů, výtěžku z bohaté tomboly a dobrovolného vstupného se konečná částka vyšplhala na neuvěřitelných 250 264,- Kč! Natálka ukázala své velké srdce a podělila se o vybranou částku s ostatními kamarády z oddělení, kterým tak přispěla na kompenzační pomůcky, které pojišťovna nehradí. Celá částka byla tedy odeslána na konto nadačního fondu dětské onkologie KRTEK.

27.4.2024 – Večer pro Sáru

V pořadí již čtvrtá benefiční akce proběhla v dubnu roku 2024. Veškerý výtěžek z dobrovolného vstupného, tomboly, od sponzorů a dárců na transparentní účet putoval na konto Sáry Ptáčkové z Přibyslavi. Sáře byl v deseti letech diagnostikován nádor krční míchy, který byl z větší části odoperován, ale Sára bohužel po zákroku zůstala částečně nehybná. Sára od té doby podstupuje různá vyšetření, rehabilitace a hipoterapie. Ovšem některé terapie zdravotní pojišťovna nehradí. Proto byl veškerý výtěžek použit hlavně na tyto výlohy. Pódium společně s kapelou Geneze sdílelo jako již tradičně dívčí duo AccoVio (dříve Malá hudba) a Kocábka Beat, která opět pomohla se zvukem a organizací. Ač to zní neuvěřitelně, vybrána částka opět překonala všechny rekordy a vyšplhala se na krásných 284 240,- Kč!!!

…a co bude dál?

Protože všechny proběhlé benefiční akce byly velice úspěšné a je vidět, že vám osudy nemocných dětí nejsou lhostejné, chtěli bychom v nich i nadále pokračovat. Zatím se ze čtyř proběhlých večerů podařilo na konta postižených dětí vybrat nádherných 814 504,- Kč za což vám všem patří obrovský dík a klobouk dolu před vaší štědrostí!